Klasik Mobilya Tarzı
Klasik Mobilya Tarzı
Klasik Mobilya Tarzı

Ağır duruşu, oymalı altın varaklı el işçiliği ile yapılan Klasik mobilya eskiden yaşayan hükümdarların, yöneticilerin ve üst düzey insanların kullanımında ilk tercih olmuştur.

Klasik modellerin bu uç noktalarını sevmeyen ve gösterişe çok fazla önem vermeyen kişiler fazla abartılı bulabilir. Sağlam kumaş çeşitleri ve farklı renk ve desenlerle üretilen klasik koltuk modelleri zarif ve naif ruha sahip kişilere hitap eden bir türdür.

Klasik mobilyaların yapımında eski dönemlerde sıklıkla kullanılan ve kolay bir şekilde temin edilebilen ağaç, meşe, maun, ıhlamur gibi ağaç türevleri kullanılmıştır. Bu tarz mobilyalarda her biri için el işçiliği büyük önem taşımaktadır ve gösterişin ön planda olduğunu da görebiliriz. Klasik modellere bu gösterişi veren sır ayrıntılarında gizlidir, bu mobilyaların her ayrıntısında oymalı işçiliklerin el emeği olmasından dolayı bu mobilyaların seri üretimi zordur. Çünkü işçiliği uzun sürmektedir. Dikkat ederseniz bu tür mobilyalarda oymalar, süslemeler her zaman ön planda olmuştur. Klasik mobilyalar boyut bakımından da diğer modellere göre daha büyüktür çünkü her döneme istinaden özel olarak tasarlanmıştır.

Günümüzün tasarımcıları görkemli, Göz dolduranve zor görünümlü klasik yemek odası tasarımlarıyla harikalar yaratıyorlar. Klasik stildeki yemek odası takımları altın yaldızla süslenmiş etkileyici ve göz dolduran takımlardır. Mobilyanızı yerleştireceğiniz mekanın duvarları ve tabanı kahverengi tonlarındaysa bu nitelik bir takım güzel bir kontrast yaratır. Evlerin göz bebeği olmaya devam edeceğinden da eminiz.

Dumanlar Mobilya şık ve görkemli duruşu ile bütün dikkatleri üzerine çekmekte ve ister istemez modeli baştan aşağıya incelemeye başlayabilirsiniz. Klasik koltuk modelleri dekoratif ve işlemeli ürünler olup değişik tarzda yapılmaları dikkat çekmektedir. Aradan yıllar geçmesine rağmen klasik tarz koltuk takımları her zaman alıcı bulmuş ve işçilik kalitesi bakımından da en üst seviyede olan bu koltuk takımları kalitesi ve tarihi ile insanlar tarafından karşılık görmüştür.

Klasik mobilyalar her zaman için büyük alanlarda ve ciddi mekanlar da tercih sebebi olmuştur. Evinde tarih kokusu yaşamak isteyenler için klasik mobilyalar tercih sebebi olmaktadır.Dumanlar Mobilya A.Ş  mağazalarımızda ücretsiz olarak sunduğumuz Mimari hizmetlerimizle kişiye özel tasarımlarotel mobilyası, villa mobilyası, saray mobilyası, köşk mobilyası, rezidans ve ev mobilyalarınız tercihinize göre tasarlanır ve uygulanır.