Lüks Klasik Mobilya Nedir !

Lüks Klasik Mobilya Nedir !

Yaşam alanlarının gelinliği Mobilya, ev için olması gereken en önemli unsur olarak sayılabilir. Mobilya çeşitlerinin çok fazla olduğunu söylemek kesin olacaktır. Lüks mobilya, klasik mobilya gibi mobilya çeşitleri sayılabilir. Aynı zamanda mobilya çeşitleri kendi arasında; yemek odası takımı, yatak odası takımı, köşe takımı gibi birçok takım çeşitlerine göre ayrıştırılabilir.

Evini yeni kuranlar veya yenilemek isteyenlere Klasik Lüks ve Luxury mobilya hakkında bilgi vermek daha faydalı olacaktır.

Lüks Klasik Mobilya Nedir ?

Klasik mobilya tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Kralların bulunduğu dönemlerde, krallara hususi olarak yapılan, aynı zamanda kralların ismini almış olan veya eski zamanlarda bulunan zengin kısımlar aracılığı ile kullanılan takımlardır. Klasik mobilya çeşidinin belli bir bölümüne mobilyayı tasarlayan kişilerin adı verilmiştir. Klasik mobilyaların bu şekilde anıldığını söylenilebilir. Mobilyaların birbirine özendiği bilinir. Fakat her mobilyanın kendine göre farklı özellikleri ve kendilerine göre bir stil anlayışı bulunmaktadır.

Klasik mobilyaların yapıldığı zamanlarda ağaçtan üretilen malzemelerin fazlaca olması sebebiyle tüm mobilyaların, ağaç malzemelerinden yapıldığını söylemek yalan olmayacaktır. Klasik mobilyalarda el işçiliği oldukça fazladır. Bu yüzden el emeği göz nuru olarak sayılmaktadır. Aynı zamanda bu sebep, mobilyaların az üretilmesine neden olmuştur. Genel olarak klasik mobilyaların tümü oymalı, süslemesi fazla olarak alıcıya sunulmaktadır. 

Klasik mobilyalarda gösterişin ve ihtişamın oldukça fazla olduğunu görmek mümkün olacaktır. Klasik mobilyada, en ince detaylar düşünülerek, detay ve şıklığın bir araya getirilmesi hedeflenir. Sehpa, ayna, konsol gibi ekstralar klasik mobilyayı oluşturan bütünlerdir. Klasik mobilyanın en önemli yanı, ahşaptan yapılıyor olmasıdır. Renk ve cilada üretilmiş olan klasik mobilya ile uyumlu olmalıdır.

Lüks Klasik Mobilya Nerden Alınır ?

Dünyanın en büyük mobilya kenti Masko'daki  Dumanlar Mobilya A.Ş  Klasik Mobilya, Avangard Mobilya ve Modern Mobilya mağazalarımızda ücretsiz olarak sunduğumuz Mimari hizmetlerimizle kişiye özel tasarımlardekorasyonotel mobilyası, villa mobilyası, saray mobilyası, köşk mobilyası, rezidans ve ev mobilyalarınız tercihinize göre tasarlanır ve uygulanır.

Mağazalarımızda Yatak Odası, Yemek Odası, Oturma gurupları, Tv Duvar Üniteleri, Chester koltuk, L koltuk , Köşe koltuk, Berjer ve Mobilya aksesuarlarında dair ne arıyorsanız Kendi ürettiğimiz Klasik, Avangard ve Modern mobilyalarımızla yaşam alanlarınızı huzurlu yuvalara dönüştürüyoruz.