Mobilya Alırken Dikkat Edeceklerimiz | Dumanlar Mobilya Masko

Mobilya Alırken Dikkat Edeceklerimiz | Dumanlar Mobilya Masko | Dumanlar Mobilya

Mobilya Alırken Dikkat etmemiz gereken En önemli konuları blog yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz

Mobilya Alırken Dikkat Edeceklerimiz 

Mobilya Satın alırken dikkat etmeniz gereken pek çok konu var. Dumanlar Mobilya A.Ş  kişiye özel tasarımlarotel mobilyası, villa mobilyası, saray mobilyası, köşk mobilyası, rezidans ve ev mobilyalarında kendini kanıtlamış saygın bir kurumdur. Dikkat etmemiz gereken En önemli konuları blog yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Showroomda gördüğünüz, gözlerinizi kamaştıran ve binlerce lira verip satın aldığınız ürün nihayet eve gelir ve üzerindeki jelatinleri özenle sıyırdınız. Günlerce önceden düşündüğünüz plana göre mobilyaları yerleştirdiniz. Annenizden kalma dantelleri sehpaya, oyalı örtüleri masaya yerleştirdiniz. Koltuğun kırlentlerini son bir kez çırparak kabartıp yerine koydunuz. Ve uzaklaşıp salona şöyle bir baktınız… O da ne! Bu mobilyalar bu salona olmadı! Bir garip duruyor, bu eve ait durmuyor! Peki, ne yapacaksınız? 

Aşk geçicidir

Sadece “ben bunu çok sevdim” diyerek mobilya alınmaz. Mobilyayı sevmek önemli elbette ama işlevselliği es geçmemek gerekiyor. Özellikle dar alanlarda bu konu çok daha önemli. 

Vitrine aldanma

Kullanılan malzemeye dikkat edin. Unutmayın mobilyalar süs eşyası değil. Vitrin görünümleri aldatıcıdır. Onları kullanacaksınız ve bir koltuğun üzerinde sadece uslu uslu oturmayacaksınız.

Teknik sorular 

Bir ürünün ödemesini yapmadan önce teknik bütün detaylarını incelemelisiniz. Kullanılan ağaçtan, içindeki elyafa kadar… Buna garanti süresi de dahil.

Doğru yatırım: Ahşap

Mobilya ciddi bir yatırım. Binlerce lira veriyorsunuz. Bu yatırımı uzun süre korumak için ahşap malzemelerden yapılmış mobilyaları tercih etmeniz sizin yararınızı olacaktır.

Eve göre mobilya

Herhangi bir mobilya değil, alana uyumlu mobilya! Mottonuz bu olmalı. Her mobilya her salona uymaz. Örneğin yakın bir zaman önce L koltuk çılgınlığı vardı. Halbuki L koltuk bir salona uydurulması en zor formlardan biridir.

En Önemlisi ! Güven = Garanti = Servis

Güvenilir ürünleri tercih etmelisiniz. Bu ne demek? Ürünü kullandıktan bir yıl sonra servisi aramanıza gerek duymayacağınız markalar demek. İhtiyaç duyulmasın ama cepte bulunsun. Aldığınız ürünün satış sonrası servisinin olup olmadığını iki kere sormak gerek.

Detaylara dikkat

Klişe gibi gelebilir ama tasarım denen konunun ayrıntılarda gizli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Dört bacaklı masa dünyanın her yerinde dört bacaklı masadır ama ufak bir ayrıntı onu sanat eseri haline getirebilir. Ürünün her noktasını dikkatle inceleyin.

Renk seçimi

Modeli seçtiniz, peki rengine nasıl karar vereceksiniz? Evinizdeki hakim renkleri düşünün. Eğer evin genelinde toprak tonları hakimse kırmızı bir koltuk, siyah bir yemek odası takımı rahatsız edici olabilir. Her gün görmekten sıkılacağınız renklerden uzak durun. Zıtlıklardan hoşlanabilirsiniz. Kimi zaman bu şıklık da yaratır ama zıtlıkları uyumlu hale getirmek zordur. Bu yüzden dikkat!

Kumaş kararı

Bir diğer önemli konu kumaş seçimi… Burada seçenek çok. Kullanım alanına ve yaşam biçiminize göre karar vermelisiniz. Örneğin üç çocuklu bir evde beyaz kadife kullanmak tehlikeli olabilir. Kumaşın leke tutmaması, yıkanabilir olması önemli. Gerisi zevkinize kalmış…

Soru sorun

Son olarak, sorun! Satış danışmanlarına ürünün tüm özelliklerini sormaktan çekinmeyin. Bir koleksiyonun tasarım aşamasında aylarca çalışılıyor. Hiçbir ayrıntı “öylesine” ya da “bu da böyle olsun” diyerek yapılmıyor. Bu yüzden her sorunuzun bir cevabı muhakkak vardır.

Hala ilk sorunun cevabını merak edenleriniz varsa mobilyayı aldığınız firmayla görüşmenizi ve ürün iadesi talebinde bulunmanızı öneririz.

Dünyanın en büyük mobilya kenti Masko'daki  Dumanlar Mobilya A.Ş  Klasik Mobilya, Avangard Mobilya ve Modern Mobilya mağazalarımızda ücretsiz olarak sunduğumuz Mimari hizmetlerimizle kişiye özel tasarımlardekorasyonotel mobilyası, villa mobilyası, saray mobilyası, köşk mobilyası, rezidans ve ev mobilyalarınız tercihinize göre tasarlanır ve uygulanır.

Mağazalarımızda Yatak Odası, Yemek Odası, Oturma gurupları, Tv Duvar Üniteleri, Chester koltuk, L koltuk , Köşe koltuk, Berjer ve Mobilya aksesuarlarında dair ne arıyorsanız Kendi ürettiğimiz Klasik, Avangard ve Modern mobilyalarımızla yaşam alanlarınızı huzurlu yuvalara dönüştürüyoruz